Фильтр
 • 21 лютого - Міжнародний день рідної мови

 • 20 лютого - День Героїв Небесної Сотні

  Щорічно, 20 лютого, в Україні вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні, які стали для всієї країни не лише символом жертовності, героїзму та патріотизму, а й джерелом натхнення для воїнів, які й сьогодні гідно захищають наше з вами право на вільне життя.

  Вічна пам’ять і слава Героям! Вони не вмирають, а навічно залишаються нашою славою та захисниками України!

  Слава Україні!

  Героям Слава!

 • «Захисникам України присвячується»

  Під такою назвою, сьогодні, 16 лютого, пройшла зустріч студентської молоді Привільського професійного ліцею з військовослужбовцями другого відділу Сєвєродонецького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Захід відбувся з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та Дня єднання.

  Учасники зустрічі вшанували пам’ять загиблих воїнів-інтернаціоналістів в Афганістані та захисників України.

 • 16 лютого - День єднання

  Президент України Володимир Зеленський оголосив 16 лютого Днем єднання.

  Відповідний Указ був підписаний 14 лютого 2022 року з метою посилення консолідації українського суспільства, зміцнення його стійкості в умовах зростання гібридних загроз, інформаційно-пропагандистського, морально-психологічного тиску на суспільну свідомість.

   

 • 15 лютого - День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

   Щорічно, 15 лютого, українці відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Традиційно цього дня ми віддаємо данину шани та поваги співвітчизникам, які виконували інтернаціональний обов’язок у багатьох країнах світу: Чилі, Іспанії, Єгипті, В’єтнамі, Ефіопії, на острові Куба. Але особливе місце у цьому списку займає Республіка Афганістан — де масштабна і трагічна війна тривала понад дев’ять років.

  15 лютого цього року виповнюється 33 роки з моменту виведення військ з Афганістану, з того самого моменту, коли останній солдат перетнув афгансько-узбецький кордон біля містечка Термез. Це особливий день для всіх афганців. Вони пройшли пекло війни і не поповнили списки загиблих. Вони і є тією пам’яттю, що пише історію.

  За кожним воїном-афганцем — своя доля, свій життєвий подвиг, свій крок у безсмертя. У страхітливому полум’ї війни народжувались молоді солдати та командири, які з перших днів служби в Афганістані пізнали ціну життя, ціну справжньої чоловічої дружби, підтримки та взаємовиручки.

  Є серед тих, хто не повернувся до рідних домівок і наші земляки — лисичани. Пам’ятаємо про загиблих земляків і знаємо їх поіменно — Олександр Куриленко, Олег Денищенко, Ігор Маркін, Юрій Дудник, Олександр Миронов та Віктор Чечель.

  У глибокій шанобі схиляємо голови перед пам’яттю тих, хто загинув. Дякуємо тим, хто живе поруч з нами. Низький уклін вам, миротворці! Хай затишок, добро й пошана оточують та супроводжують вас!