У Лисичанську розпочав роботу інклюзивно-ресурсний центр

Для України інклюзивна освіта є педагогічною інновацією і в той же час вимогою не лише часу, а й з моменту ратифікації Конвенції ООН про права інвалідів — одним із міжнародних зобов’язань держави. Запровадження інклюзії в освітній сфері є не другорядним, а центральним питанням для забезпечення рівних можливостей на здобуття якісної освіти дітям з особливими освітніми потребами (в тому числі з інвалідністю).

Міський голова Сергій Шилін та депутатський корпус міської ради підтримали створення у Лисичанську комунальної установи «Лисичанський інклюзивно-ресурсний центр Лисичанської міської ради Луганської області», що підтверджено рішенням сесії міської ради № 45/676 від 10.05.2018 року.

Інклюзивно-ресурсний центр — нова установа в інклюзії. Центр створено з метою забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами віком від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, шляхом проведення комплексної психолого-педагогічної оцінки розвитку дитини, надання психолого-педагогічної допомоги та забезпечення системного кваліфікованого супроводження дітей з особливими освітніми потребами (в тому числі з інвалідністю). Тобто батьки (особи, які їх замінюють), які мають дітей з особливими освітніми потребами, можуть звернутись в центр за консультацією, або необхідною психолого-педагогічною підтримкою дитини.

Для центру виділені вільні приміщення загальноосвітньої школи № 9 за адресою: м. Лисичанськ, вул. Докучаєва, 7.

9 липня 2018 року було проведено конкурс на заміщення вакантної посади директора комунальної установи «Лисичанський інклюзивно-ресурсний центр Лисичанської міської ради Луганської області». На конкурсній основі, за погодженням з Департаментом освіти і науки Луганської облдержадміністрації, директором центру призначено Ірину Олексіївну Жданович.

Лисичанський методичний центр