Застосування РРО при продажу складної побутової техніки

ДПІ у м.Лисичанську доводить до відома суб’єктів господарювання, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що Постановою кабінету міністрів України від 16.03.2017р № 231 Уряд визначив Перелік груп технічно складних побутових товарів, продаж яких здійснюватиметься із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Положеннями п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України та ст.9 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено обов’язковість застосування РРО суб’єктами господарювання, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Постанова набирає чинності через 30 днів після офіційного оприлюднення. Опублікована вона 7 квітня 2017 року в газеті «Урядовий кур’єр» № 66.

Отже, застосовувати РРО підприємці, які користуються спрощеною системою оподаткування, зобов’язані з 7 травня 2017 року. Звертаю вашу увагу, що Перелік знаходиться в додатку до цієї Постанови.

Слід також зауважити, що певні види складної побутової техніки, яка масово використовується в побуті відсутні в цьому списку. Це чайники, кавоварки, праски, плойки, фени, пральні машини, міксери, тостери, кухонні комбайни, електром’ясорубки, електросоковижималки, електробритви, мікрокалькулятори та машинки для стрижки волосся відсутні в цьому Переліку. Отже такі види техніки, можна реалізовувати без застосування РРО. Навпаки, плити газові, мікрохвильові печі, холодильники, телевізори, пилососи, витяжки, кондиціонери, мобільні телефони, комп’ютери та ін. в цьому списку присутні. Наявність у продажу таких товарів потребує застосування РРО вже для всіх видів товарів — як ті, що зазначені в Переліку, так і ті, що в ньому відсутні.

Державна податкова інспекція у м. Лисичанську