ГНИ в г. Лисичанску информирует

При осуществлении видов деятельности, не указанных в реестре, ставка ЕСВ- 15%

ГНИ в г. Лисичанске ГУ Миндоходов в Луганской области напоминает: доход, полученный плательщиками единого налога первой и второй групп от осуществления видов деятельности, не указанных в реестре плательщиков единого налога, облагается налогом по 15-процентной ставке. При этом такие плательщики обязаны перейти на уплату других налогов и сборов, то есть на общую систему налогообложения. Такой переход необходимо осуществить с первого числа месяца , следующего за налоговым ( отчетным ) периодом , в котором осуществлялись виды деятельности , не указанные в реестре плательщиков единого налога.

Напоминаем — плательщики единого налога несут ответственность в соответствии с Налоговым кодексом за правильность исчисления, своевременность и полноту уплаты сумм единого налога, а также за своевременность представления налоговых деклараций. Порядок начисления и ставки единого налога определены разделом XIV Налогового кодекса Украины.

1,8 млрд. грн. ЕСВ перечислили в бюджет страхователи Луганщины

ГНИ в г. Лисичанске ГУ Миндоходов в Луганской области сообщает: страхователи Луганщины перечислили в бюджет 1,8 млрд. грн. ЕСВ, что на 7 млн. грн. больше, чем в январе-марте прошлого года. Это отметила первый заместитель начальника Главного управления Миндоходов в Луганской области Алина Королева. По ее словам, среднемесячная уплата единого социального взноса по сравнению с аналогичным периодом прошлого года выросла на 2,3 млн. грн.

«Сегодня один из приоритетных векторов нашей работы, — подчеркнула Алина Королева, — обеспечить стабильное поступление единого социального взноса, от которого напрямую зависит финансирование социальной сферы региона. В этом вопросе наши усилия направлены по двум основным направлениям — выявление и ликвидация теневых схем минимизаторов и улучшение сервисного обслуживания плательщиков».

Напоминаем — недавно на веб-портале Министерства доходов и сборов Украины заработал новый он-лайн сервис «Реестр страхователей», благодаря которому плательщики единого взноса могут оперативно получить данные о постановке на учет, регистрационный номер плательщика единого взноса и его класс профессионального риска производства. Для получения информации из Реестра страхователей достаточно знать имя, фамилию и отчество плательщика, его налоговый номер или серию и номер паспорта.

210 предприятий, которые минимизировали налоги через непрозрачные схемы выявили следователи Миндоходов на Луганщине

ГНИ в г. Лисичанске ГУ Миндоходов в Луганской области сообщает: с начала года специалисты следственного управления финансовых расследований ГУ Миндоходов в Луганской области выявили 210 субъектов хозяйствования реального сектора экономики, которые были задействованы в различных схемах уклонения от уплаты налогов.

«В частности, — сказал заместитель начальника — начальник следственного управления финансовых расследований Главного управления Миндоходов в Луганской области Евгений Азаров, — они пользовались услугами по минимизации налоговых обязательств, формировали рисковый налоговый кредит и валовые расходы предприятия за счет проведения бестоварных операций. Общая сумма налогового кредита по этим предприятиям составила более 70 млн. грн».

По словам Евгения Азарова, сегодня по этим субъектам хозяйствования проводятся внеплановые документальные проверки. Евгений Азаров отметил, что по признакам фиктивного предпринимательства в Единый реестр досудебных расследований внесено 10 уголовных производств. С обвинительными актами в суд направлено 4 уголовных производства.

«ЗІР» — сервіс Міндоходів який «знає все».

ДПІ у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області повідомляє: загальнодоступний інформаційно-довідковий ресурс чи спрощено «ЗІР» дозволяє користувачам здійснювати пошук інформації по певному податку, напрямку діяльності в тому числі з використанням ключових слів шляхом перегляду за певні періоди інформації при цьому не лише по запитаннях-відповідях але й по відповідях на письмові звернення які були надані із використанням Бази знань, назвах нормативних та інформаційних документів.

Також, функціонал ресурсу передбачає можливість надання пропозицій з технічних питань його роботи шляхом використання «Форми зворотного зв’язку», розміщеної в рубриці «Про ресурс». Скористатися послугою можна за електронною адресою (http://zir.minrd.gov.ua) або через веб-портал Міндоходів (вкладка «Інформаційно-довідковий ресурс»).

Впровадження сервісу позитивно впливає на забезпечення суспільства своєчасною, достовірною і повною довідковою інформацією, шляхом широкого використання інформаційних технологій, сприяє впровадженню державної інформаційної політики, розширює можливість для зовнішніх користувачів застосування Бази знань яка була розміщена на веб-порталі Міндоходів України, а для працівників органів доходів і зборів шляхом використання її в корпоративній мережі.

Позитивна податкова історія «скорочує» шлях до автоматичного відшкодування ПДВ

ДПІ у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області звертає увагу: пунктом 200.22 статті 200 Податкового кодексу України (ПКУ) визначено, що починаючи з 1 січня 2014 року камеральна перевірка податкової звітності платників податку, які мають позитивну податкову історію, проводиться протягом 5 календарних днів з дня подання податкової декларації.

Платниками з позитивною податковою історією вважаються ті, які протягом попередніх 36 послідовних місяців відповідають наступним критеріям:

1. Відсутність рішення органу державної податкової служби про анулювання реєстрації платника податку на додану вартість.

2. Своєчасність подання платником податку на додану вартість звітності з податку на додану вартість.

3. Відповідальність платника податку на додану вартість критеріям, установленим пунктом 200.19 статті 200 ПКУ (у разі подання податкової декларації та заяви про повернення суми бюджетного відшкодування, відображеної у такій декларації).

Нагадуємо, що для решти платників строк камеральної перевірки податкової звітності становить 30 календарних днів, що передбачено пунктом 200.10 статті 200 ПКУ.

Для бажаючих отримати довідку про доходи за інший, ніж квартальний (річний) період — подайте декларацію з позначкою «довідково».

ДПІ у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області нагадує: для отримання довідки про доходи за інший ніж квартальний (річний) звітний період фізичній особі-підприємцю-платнику єдиного податку необхідно подати декларацію з позначкою «довідково». При цьому у полі «місяць» рядка 2 розділу I «Загальні відомості» декларації через тире проставляється арабськими цифрами порядковий номер першого та останнього місяця (включно), за який подається така декларація, а у полі «рік» арабськими цифрами зазначається рік.

Така декларація не є підставою для нарахування або сплати податкового зобов’язання. Про те, не звільняє такого платника податку від обов’язку подання податкової декларації у строк, встановлений для квартального (річного) звітного періоду. Складання звітності платниками єдиного податку визначено статтею 296 Податкового кодексу України.

Які види податкової звітності можна подавати в електронному вигляді.

ДПІ у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області нагадує: в електронному вигляді до органів Міндоходів можна подавати наступні види податкової звітності:

Загальнодержавні податки:

— Податок на прибуток підприємств; податок на доходи фізичних осіб; податок на додану вартість; акцизний податок; екологічний податок; рентна плата за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами природного газу та маіаку територією України; рентна плата за нафту, природний газ і газовий конденсат, що видобуваються в Україні; плата за користування надрами; плата за землю (з юросіб); плата за землю (фізособи); фіксований сільськогосподарський податок.

Загальнодержавні збори:

— Збір за першу реєстрацію транспортного засобу; збір за користування радіочастотним ресурсом України; збір за спеціальне використання води; збір за спеціальне використання лісових ресурсів; збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, крім електроенергії, виробленої кваліфікованими когенераційними установками; збір у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності.

Місцеві податки:

— Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; єдиний податок; єдиний податок для суб’єктів підприємницької діяльності — фізичних осіб.

Місцеві збори:

— Збір для місця для паркування транспортних засобів; туристичний збір.

Трансфертне ціноутворення

ДПІ у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області інформує: 1 вересня 2013 року набув чинності Закон України від 04.07.13 № 408 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення». Головною метою закону є побудова дієвої системи державного регулювання трансфертного ціноутворення в Україні. Держава отримала ефективні механізми, які дозволяють упередити неконтрольоване виведення капіталів з нашої країни до офшорів та юрисдикцій із низькими ставками оподаткування. Контроль здійснюватиметься за операціями, обсяг яких складає більше 50 млн. грн. Першу звітність бізнес подаватиме до міністерства вже до 1 травня 2014 року.

Державна податкова інспекція у м. Лисичанську ГУ Міндоходів у Луганській області