Щодо змін у призначенні субсидії

Постановою Кабінету Міністрів України від 27.04.2018 № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 року № 1022» впроваджено оновлений порядок надання житлових субсидій. Починаючи з травня 2018 року призначення субсидій (у тому числі без звернення громадян) здійснюється з урахуванням внесених змін.

Для більшості домогосподарств, які вже користуються державною допомогою при оплаті за житлово-комунальні послуги та при відсутності змін в родині перерахунок субсидій здійснюється автоматично і не вимагає додаткового звернення до органів соціального захисту.

Натомість, для окремих сімей з 1 травня 2018р. призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації.

До визначених категорій відносяться:

— внутрішньо переміщені особи;

— особи, члени сім’ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства (якщо чоловік (дружина) отримувача субсидії або осіб, з урахуванням яких призначалась субсидія, зареєстровані за іншою адресою);

— особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);

— особи, яким субсидію було призначено за рішенням комісії на фактично проживаючих в помешканні осіб;

— сім’ям, в яких протягом останнього року відбулися зміни у складі сім’ї.

Крім того, не підлягають автоматичному розрахунку субсидії на наступний період сім’ї, у складі яких є непрацюючі особи працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менше мінімальної заробітної плати та сім’ї, які станом на травень 2018 року мають прострочену понад 2 місяці заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг в сумі, що перевищує 20 неоподаткованих прожиткових мінімумів (340 грн.).

Шановні громадяни, для своєчасного отримання субсидії запрошуємо вас подати відповідну заяву та декларацію до управління праці та соціального захисту населення за адресою: м. Лисичанськ, вул. Малиновського, 22 «А».

Для отримання консультації з питань призначення субсидії необхідно звернутись за телефонами: 7-35-97, 7-25-55, (066) 861-77-96.

Управління праці та соціального захисту населення Лисичанської міської ради