Фильтр
  • Підлітки зможуть самостійно отримати безоплатну правову допомогу

    На початку серпня 2023 року набирають чинності зміни до законодавства про безоплатну правову допомогу (БПД). Згідно з ними, діти, які досягли 14 років, мають право звертатися за БПД самостійно. Зараз отримати таку послугу може лише законний представник дитини. Про це повідомляє Урядовий портал ( https://www.kmu.gov.ua/.../razom-zakhyshchaty-prava-ditei... ).

    Отримати безоплатну правову допомогу можна:

  • 11 вересня - установчі збори з формування Молодіжної ради при Лисичанській міській військовій адміністрації (оновлено)

    ПОВІДОМЛЕННЯ ініціативної групи з підготовки установчих зборів для формування Молодіжної ради при Лисичанській міській військовій адміністрації Сєвєродонецького району Луганської області

     

    11 вересня 2023 року о 10:00 в м. Дніпро на базі ресурсного центру Молодіжних рад Дніпра і Луганщини (вул. Телевізійна, буд. 2) відбудуться установчі збори з формування Молодіжної ради при Лисичанській міській військовій адміністрації.

    До складу Молодіжної ради запрошуються громадяни України віком від 14 до 35 років (які можуть податися особисто) та представники громадських об’єднань, що проводять діяльність у сфері молодіжної політики на території Лисичанської міської територіальної громади, за рішенням інституту громадянського суспільства про делегування представника для участі в установчих зборах, який одночасно є кандидатом на обрання до складу Молодіжної ради.

  • Вас просили надіслати кошти, щоб внести авансовий платіж за надання послуги або отримання товару?

    Перевірте інформацію, щоб не потрапити на шахраїв.

    Шахраї видають себе за представників фальшивих кредитних компаній, використовуючи фальшиві документи, веб-сайти та електронні листи, які здаються законними. Вони вимагають перерахувати аванс перед наданням кредиту. Споживачі платять, але такі кредити ніколи не надаються. Шахраї швидко зникають, регулярно змінюючи назву своїх підприємств, щоб уникнути покарання.

  • Як не стати жертвою фішингу у Фейсбук?

    Увага, фішинг: у Фейсбук шахраї масово відмічають публічні сторінки або надсилають користувачам спам-повідомлення з текстом: "Подивіться, хто загинув у ДТП, я думаю, ви його знаєте, так шкода…"

    Фішинг — це вид інтернет-шахрайства, який полягає в крадіжці конфіденційних даних користувачів мережі Інтернет. Найчастіше аферисти, які займаються фішингом, видають себе за банки чи інші установи, щоб змусити жертву заповнити фальшиву форму та отримати дані облікових записів.

    Як вберегти себе:

    - у жодному разі не переходьте за посиланням сумнівного типу. Якщо ви отримали таке повідомлення, потрібно надіслати скаргу на допис та заблокувати джерело його розповсюдження;

  • Матвій Медик серед переможців відкритого чемпіонату Дніпра з веслування на байдарках і каное

    З 22 по 23 липня 2023 року на веслувальному каналі м. Дніпро відбувся відкритий чемпіонат КПНЗ "МДЮСШ" з водних та веслувальних видів спорту Дніпровської міської ради.

    За результатами змагань учень Лисичанського ліцею №14 Матвій Медик посів:

    • - ІІ місце серед юнаків та дівчат 2009-2010 р.н. на дистанції К-4, 200 м;
    • - ІІ місце серед юнаків та дівчат 2009-2010 р.н. на дистанції К-4, 500 м;
    • - ІІІ місце серед юнаків та дівчат 2009-2010 р.н. на дистанції К-2, 500 м.
    • Як абітурієнту з ТОТ вступити до вишу без документа про повну загальну середню освіту?

      Якщо вступник із тимчасово окупованої території не має документів про повну загальну середню освіту, то йому спочатку потрібно скласти державну підсумкову атестацію як екстерн. Про це повідомляє Міністерство освіти і науки.

      Для цього необхідно подати заяву в один з освітніх центрів: «Крим – Україна» або «Донбас – Україна». Вони створені на базі закладів вищої або фахової передвищої освіти, куди абітурієнт планує вступати. Обраний для вступу заклад скерує його до прикріпленої школи.

      Скласти ДПА також можна онлайн, провівши дистанційну співбесіду з відеофіксацією.

    • Освітній хаб у Дніпрі запрошує до співпраці вчителів англійської мови

      Пропонується робота у сучасному освітньому просторі.

      Вимоги:

      • - вища освіта з відповідної спеціальності;
      • - досвід викладання англійської мови не менше 1 року;
      • - знання сучасних методик викладання англійської мови;
      • - комунікативні та презентаційні навички;
      • - емпатійне ставлення до відвідувачів центру;
      • Експериментальний проєкт з надання окремих соціальних послуг ВПО з числа осіб похилого віку, осіб з інвалідністю

        Постановою КМУ від 21.03.2023 № 248 затверджено Порядок реалізації експериментального проєкту з надання в закладах охорони здоров’я, які належать до сфери управління Мінсоцполітики, окремих соціальних послуг деяким категоріям осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах.

        Мета проєкту - забезпечення доступності соціальних послуг для осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах у зв’язку з бойовими діями, тимчасовою окупацією, деокупацією тощо.

        Під час реалізації експериментального проєкту передбачено безкоштовне надання соціальних послуг:

        • - підтриманого проживання;
        • - надання притулку (тривалість надання послуги одній особі - не більш як шість місяців);
        • - догляду стаціонарного (не більш як 50 особам).

        Крім того, може надаватися соціальна послуга соціальної адаптації.

      • Безкоштовні обіди для ВПО у Дніпрі

        Впродовж липня ВПО із Луганської області у м.Дніпрі у рамках спільного проєкту Міжнародного БФ «Культурна столиця» та БФ CORE за сприяння Лисичанської міської ВА отримують безкоштовні обіди у пункті харчування в самому центрі міста (правий берег).

        Маємо чудову новину! Така співпраця буде продовжена у серпні місяці!

        ВПО Луганської області, які зареєстровані на отримання допомоги у гуманітарному штабі Лисичанської МВА у м.Дніпрі можуть отримувати з 01.08 по 31.08 включно безоплатні обіди у пункті харчування за адресою: м.Дніпро, вул.В.Вернадського, буд.1-3 з 11:00 до 16:00, щоденно. 

        Прийом їжі відбувається безпосередньо у пункті харчування, обіди на винос заборонені!

      • Не допускайте повного розряду батареї

        vlcsnap-2023-07-24-14h25m06s101Просто хотіли нагадати, що наші «батарейки» мають не безкінечний заряд. Тож не забувайте знаходити час для себе та звичних справ, які допомагають відпочивати і звільняти голову від думок.

        Ходити зараз в кіно — це нормально. Танцювати, читати, зустрічатися з друзями в кафе — це все теж нормально. Ба більше, життєво необхідно, адже щоб рухатися далі, ми маємо відпочивати. Так влаштована наша психіка, і винуватити її за це — те саме, що сваритися на смартфон, який нагадує про пусту батарейку.

        «Ти як?» - Всеукраїнська програма ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської

        #тияк

      • Особливості чинності паспорта громадянина України протягом періоду воєнного стану

        Під час воєнного стану є певні особливості щодо чинності паспортних документів.

        При досягненні певного віку (25 і 45 років) у паспорт має бути вклеєно нове фото. Але якщо під час воєнного стану з тих чи інших причин таке фото не вклеєно, паспорт зберігає чинність протягом воєнного стану і 30 днів після нього. Таке розʼяснення надала Державна міграційна служба України.

        У ДМС також розʼяснили, що якщо закінчився строк дії паспорта-картки, то протягом дії воєнного стану і 30 днів після нього документ зберігає чинність.

        Мінреінтеграції

      • Щоб у кожної дитини були батьки 7 послуг з усиновлення на порталі Дія

        Минулого року почали цифровізувати сферу усиновлення. Через повномасштабне вторгнення росії багато дітей залишилися без батьків. Спрощуємо усиновлення, щоб якомога більше дітей змогли знайти родину.

        Які послуги з усиновлення є на порталі Дія?

        • - Консультація з усиновлення дитини
        • - Усиновлення: Реєстрація кандидатом
        • - Усиновлення: Продовження кандидатства
        • - Усиновлення: Зняття з обліку
      • Як отримати паспорт України за наявності лише паспорта радянського зразка

        Серед осіб похилого віку, евакуйованих із зон бойових дій, зустрічаються ті, хто є нашими громадянами, але досі не отримували паспорт громадянина України, а мають лише документ радянського зразка. Звісно, вони мають наразі проблеми з отриманням соціальної допомоги.

        Тож як діяти у цьому разі, роз’яснили у Державній міграційній службі.

        Оскільки кожен випадок індивідуальний, особі варто звернутися до територіального підрозділу ДМС із наявними документами. Їй буде надано консультації та роз’яснення щодо подальших дій.

      • Як уникнути шахраїв під час пошуку заробітку у мережі

        Друзі, будьте уважні до пропозицій швидкого заробітку в мережі

        Не дозволяйте шахраям ввести вас в оману:

        - "3 в 1". Легка робота, відсутність вимог до освіти і досвіду, високий дохід. Ніхто не зацікавлений в тому, щоб платити новачкам великі гроші за елементарні дії.

        - Гроші вперед. Якщо вас просять перерахувати певну суму перед початком заробітку, це в 90% випадках шахраї.

        - Гнучкий графік. 1-3 години на добу або "в будь-який зручний час". Так не буває, тут теж потрібно наполегливо працювати, щоб отримувати гідний заробіток в інтернеті без вкладень.

      • Надання допомоги з медичних питань для ВПО Луганщини у м. Обухів

        На базі стаціонарного пункту накопичення та видачі гуманітарної допомоги №4 в м.Обухові Гуманітарного штабу Лисичанської міської військової адміністрації медичні працівники Комунального некомерційного підприємства «Центр первинної медико-санітарної допомоги №1» консультують та надають першу медичну допомогу для ВПО із Луганської області.

        Графік прийому: щопонеділка з 10:00 до 15:00.

        Адреса: м.Обухів, вул.Київська, буд. 132/2.

      • Підгузки для малюків

        У Гуманітарному штабі Лисичанської міської військової адміністрації для маленьких внутрішньо переміщених осіб із Луганщини є в наявності дитячі підгузки №1, №2, №3.

        Підгузки можна отримати у Гуманітарному штабі безпосередньо за адресою: м.Дніпро, пл.Троїцька, буд.5А або засобами поштового зв’язку (Укрпошта, Нова пошта) за рахунок отримувача.

        Для замовлення та більш детальною інформацією можна звертатися за телефоном:  095 655 86 06 (пн-пт з 10.00 до 15.00).

      • "Заміна SIM-картки": як не потрапити у пастку шахраїв

        Коли ми користуємося мобільними телефонами, то навіть не задумуємося над тим, що наш номер телефону можуть привласнити сторонні особи. Тож варто розібратися, як це може статися і які наслідки мати.

        Запам’ятайте: віддалену заміну SIM-карт зловмисники застосовують для отримання доступу до фінансових номерів телефонів і подальшого привласнення грошей із ваших банківських рахунків.

        Як це відбувається?

      • Як оздоровитися дітям із малозабезпечених сімей?

        В умовах війни дітям вкрай важливо мати якісний відпочинок і можливість відновити фізичне та психологічне здоров’я.

        Для дітей із малозабезпечених сімей, які належать до категорій «дитина з інвалідністю» або «дитина з багатодітної сім’ї», з 1 червня діє проєкт єОздоровлення.

        За умовами проєкту державна підтримка передбачена для дітей віком від 7 до 18 років, місце проживання яких зареєстровано на територіях, що перебували в тимчасовій окупації, знаходяться в зоні активних бойових дій або на кордоні з російською федерацією. Про це повідомляє Мінсоцполітики.

        Держава перераховує батькам кошти – 14 165 гривень на одну дитину. За них можна на власний вибір придбати путівку до оздоровчого закладу.

      • Поліція Луганщини нагадує основні правила безпеки на воді

        - відпочинок на воді повинен бути тільки в спеціально відведених та обладнаних для цього місцях;

        - дикі пляжі, круті береги, замулене дно є небезпечними. Не варто купатись біля крутих берегів та у місцях зі стрімкою течією.

        Обирайте сприятливі умови та погоду:

        • - купатися краще в теплу безвітряну погоду;
        • - на воді безпечніше у світлу пору доби;

        Батьки, слідкуйте за дітьми та будьте свідомими:

      • Як отримати готовий паспорт, якщо підрозділ ДМС припинив роботу

        Наразі в Україні деякі підрозділи Державної міграційної служби припинили роботу у зв’язку з тимчасовою окупацією чи бойовими діями. Тож постає питання, як громадянам завершити процедуру отримання паспорта, якщо вони раніше подали до такого підрозділу заяву для оформлення документа.

        З цього приводу у ДМС надають роз’яснення як для громадян, які перебувають в Україні, так і для тих, хто нині за кордоном. Отже, для завершення процедури отримання паспорта необхідно:

        • · Якщо особа перебуває на території України – звернутися особисто до будь-якого територіального органу/підрозділу ДМС, який працює, і подати письмову заяву.
        • · Якщо особа перебуває за кордоном – звернутися особисто із письмовою заявою до представництва ДП «Документ», які розташовані за кордоном.
        • Консультація від юриста "БФ "Стабілізейшен Суппорт Сервісез"

          Розуміючи важливість спільної діяльності щодо захисту прав громадян у рамках співпраці Лисичанської міської військової адміністрації та Благодійної організації «Благодійний Фонд «Стабілізейшен Суппорт Сервісез» продовжено роботу з юристами у сфері надання безкоштовної правової допомоги внутрішньо переміщеним особам із Луганської області.

          За консультаціями у правовому колі внутрішньо переміщені особи можуть звернутися до юриста БФ «ССС» на базі Гуманітарного штабу Лисичанської міської військової адміністрації.

        • "Гаряча лінія" органів ДВС - 0 800 356 917

          Дзвінки безкоштовні як з мобільного, так і зі стаціонарного телефонів.

          До функцій call-центру входять невідкладне вирішення порушених заявниками питань, які не потребують додаткового вивчення, або ж надання відомостей, які містяться в АСВП (надання реквізитів рахунків, контактних даних органів ДВС, суми заборгованості, підстав накладення арешту тощо).

          Прийняті звернення розглядаються і вирішуються у термін протягом одного дня, а ті, які потребують додаткового вивчення - не пізніше 3-х днів.

          Телефонна «гаряча лінія» працює на прийом та розгляд звернень виключно у телефонному режимі!

        • Навіть під час війни діти мають відпочивати і оздоровлюватись

          Вони є одними з найвразливіших свідків війни, тому важливо забезпечити їм якісний відпочинок і можливість відновити фізичне здоров'я та психологічну рівновагу.

          Для дітей з малозабезпечених сімей, які належить до категорій "дитина з інвалідністю" або "дитина з багатодітної сім’ї" з 1 червня діє проєкт "єОздоровлення".

          Держава перераховує батькам кошти (14 165 грн. на одну дитину), за які можна на власний вибір придбати путівку до оздоровчого закладу.

          Перелік закладів, які беруть участь у проєкті — за посиланням bit.ly/ZakladyEozdorovlennia

          Детальніше про умови отримання коштів можна дізнатись за посиланням bit.ly/3MDLD1A

        • Call-центр ЦНАП у м.Лисичанську приймає звернення мешканців

          Call-центр ЦНАП у м.Лисичанську здійснює приймання звернень мешканців Лисичанської міської територіальної громади.

          Телефон сall-центру: +38 095 655 86 06

          Графік роботи: пн-пт з 10:00 до 15:00

        • Уряд ухвалив постанову, яка вносить зміни до порядку призначення виплат на проживання для ВПО

          Метою Мінсоцполітики є забезпечення дієвої підтримки, і допомога в подоланні викликів, спричинених війною, для внутрішньо переміщених осіб, які – через війну – втратили житло або вимушені були залишити власні домівки і переселитися з місць, де ведуться бойові дії або з тимчасово окупованих територій.

          Держава продовжує фінансування однієї з найбільших програм соціальної підтримки та уточнює параметри її надання.

          Зокрема, для всіх ВПО, які отримують допомогу зараз, з 1 серпня 2023 р. буде автоматично продовжено її виплату ще на 6 міс., до кінця січня 2024 р.

        • У четвер жителів Луганщини консультуватимуть із пенсійних питань в Києві

          20 липня спеціалісти ГУ ПФУ в Луганській області проведуть прийом внутрішньо переміщених осіб з нашого регіону, які тимчасово мешкають в Києві.

          Звернутися за вирішенням пенсійних питань можна з 10:00 до 14:00 до хабу Гірської громади за адресою: м. Київ, вул. Мала Житомирська, буд.16/3.

        • Українці на тимчасово окупованих територіях і за кордоном можуть скористатися безоплатною правовою допомогою

          Громадяни України, які перебувають на тимчасово окупованих територіях або за межами країни, можуть отримати безоплатну правову допомогу (БПД) з питань українського законодавства. Роз’яснення з будь-яких правових питань надаються дистанційно.

          Способи звернення до системи БПД зазначені в інфографіці.

          Питання надання правничої допомоги українцям, які перебувають у тимчасовій окупації або за кордоном, постійно перебуває у фокусі уваги Координаційного штабу з питань забезпечення виїзду громадян України з ТОТ.

          Мінреінтеграції

        • Які категорії ВПО зможуть отримувати допомогу протягом 12 місяців?

          Днями Уряд затвердив розроблені Мінсоцполітики новації щодо виплат внутрішньо переміщеним особам.

          Загальний підхід полягає у тому, що допомога на проживання ВПО призначається на строк 6 місяців.

          Водночас певні категорії громадян можуть отримувати виплати протягом 12 місяців.

          Це родини, які перебувають у складних життєвих обставинах. А саме:

          1. Середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача не перевищує чотирьох розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

          2. У складі сім’ї є особи працездатного віку, які:

        • Замовляйте дублікати свідоцтв про народження, шлюб, смерть та інші за кілька кліків на порталі Дія

          Знаємо, багато українців в один момент втратили все. Дія мчить на допомогу. Звісно, ми не можемо повернути час назад, але повернемо важливі документи. Якщо потрібно відновити, наприклад, свідоцтво про шлюб чи народження — замовте його повторну видачу на порталі Дія.

          Замовляйте дублікати свідоцтв та витяги про:

          • - народження;
          • - зміну імені;
          • - реєстрацію шлюбу;
          • Чи потрібно звертатися і куди, щоб виплати ВПО продовжували виплачувати?

            З 1 серпня 2023 р. допомога на проживання автоматично продовжується ВПО, без додаткового звернення. Тобто, якщо ви вже отримували допомогу на проживання для ВПО і відповідаєте критеріям для її отримання, звертатися за продовженням виплат НЕ потрібно.

          • Чи може призначатись допомога на ВПО дітям, які народились у ВПО?

            Так може, якщо в особи, яка отримує допомогу, народилася дитина після 24.02.2022, допомога на таку дитину призначається. Крім того, якщо на дитину, яка народилась після 24.02.2022, але до набрання чинності цією постановою допомогу не було призначено, вона нараховується з дати звернення за нею з автоматичним продовженням з 1 серпня 2023 року.

            Це врегулює проблему, яка виникала з отриманням допомоги на дітей, які народились у ВПО після переміщення і, відповідно, їхнє зареєстроване місце проживання співпадало з місцем задекларованого місця проживання їхніх батьків (місця, куди переїхали ВПО).

          • Трудовий архів Лисичанської територіальної громади надає інформаційні послуги для ВПО

            Комунальна установа «Трудовий архів Лисичанської територіальної громади» надає інформаційні послуги для ВПО Лисичанської територіальної громади Луганської області:

            консультація фізичних осіб щодо отримання інформації про заробітну плату, стаж роботи (у т.ч. пільговий).

            Графік надання консультацій: пн-пт з 9:00 до 17:00.

          • Запрошуємо взяти участь у Всеукраїнському конкурсі творчих проєктів "Код Нації"

            Конкурс розпочався 10 липня, а до 32-ї річниці Незалежності України буде оголошено переможців.

            Захід проводиться молодіжною громадською організацією «Молоде Покоління» та благодійним фондом «Відсоток Небайдужих» у рамках Національного Фестивалю «Код Нації».

            «Головною метою Всеукраїнського конкурсу творчих проєктів «Код Нації» є підтримка та сприяння розширенню діяльності представників культурної сфери, зокрема освітян, молоді та інших членів нашого суспільства», – повідомили організатори.

            Також важливою ціллю Конкурсу є збір коштів з подальшою підтримкою Збройних сил України.

            Детальніше ознайомитись з умовами проведення та Положенням можна на сайті Конкурсу за посиланням - https://www.kod-natsii.com/

          • У Києві відкрили музичний клуб "Музика творить дива" для ВПО

            13 липня в Києві за адресою вул. Бударіна, 3В, відбулося відкриття Інтеграційного музичного клубу з елементами арт-терапії «Музика творить дива».

            Клуб облаштований музичними інструментами, оргтехнікою, меблями та іншим обладнанням для соціально-психологічної адаптації та емоційного розвантаження ВПО.

            Під час заходу лунала класична музика у виконанні викладачів та випускників Лисичанської дитячої музичної школи №2. Також пройшло перше імпровізоване заняття з шумовими музичними інструментами.

          • Змінено порядок виплат ВПО: кому не будуть призначати допомогу

            Мінсоцполітики розробило низку нововведень. Згідно з ними допомога надаватиметься тим, хто найбільше її потребує. Певним категоріям ВПО виплати призначатися не будуть.

            Не призначатимуться виплати тим громадянам, які протягом 3 місяців до звернення:

            1. Придбали авто молодше 5 років (крім мопеда і причепа).

            При цьому не враховуються:

          • Як оформити український паспорт 14-річній дитині із ТОТ

            Під головуванням Віцепрем’єр-міністра Ірини Верещук відбулося засідання Координаційного штабу з питань забезпечення виїзду громадян України з ТОТ.

            Обговорювали проблеми з оформленням/відновленням паспортів громадян, які виїжджають із тимчасово окупованих територій.

            Зокрема, оформлення першого паспорта громадянина України дітям, які досягли 14-річного віку під час проживання на ТОТ. З цього приводу у Державній міграційній службі України надали роз’яснення.

            Отже, особа, яка досягла 14-річного віку, має звернутися до будь-якого територіального підрозділу ДМС і надати такі документи:

          • Знаєте, що таке техніка мнемонічного пароля?

            Це пароль, який легко запам’ятати, бо він містить перші літери відомого висловлювання, вірша або тексту пісні. Наприклад, слова Мавки з твору «Лісова пісня»: «Я в серці маю те, що не вмирає».

            Ми радимо використовувати надійні паролі в соцмережах, бо це — гарантія захисту особистої інформації. Тобто такі, які містять різні символи, великі й малі літери. Більше порад — у розділі «Онлайн-безпека» на платформі Дія.Освіта. Ми створили окремі гайди, серіали й симулятори для дітей, підлітків, батьків, учителів і людей елегантного віку. Бо піклуватися про захист у мережі варто в будь-якому віці.

            Добірка про онлайн-безпеку — https://osvita.diia.gov.ua/catalog/topic/online-security

          • Як убезпечити себе онлайн?

            Звертайте увагу на посилання та розширення файлів, які намагаєтесь відкрити.

            Щоб вашою персональною інформацією не скористався ворог чи інтернет-шахрай, дивіться на адресу посилання, зокрема під час оплати онлайн.

            ✅ https:// – безпечне посилання;

            ❌ http:// – небезпечне.

            ✅ Вимикайте функцію "Автоматичне підключення до Wi-Fi".

            Безкоштовне підключення до Wi-Fi у публічних місцях часто відбувається без введення паролів, що робить ваш пристрій вразливим для зламу.

          • Уряд ухвалив постанову, яка вносить зміни до порядку призначення виплат на проживання для ВПО

            Метою Мінсоцполітики є забезпечення дієвої підтримки, і допомога в подоланні викликів, спричинених війною, для внутрішньо переміщених осіб, які – через війну – втратили житло або вимушені були залишити власні домівки і переселитися з місць, де ведуться бойові дії або з тимчасово окупованих територій.

            Держава продовжує фінансування однієї з найбільших програм соціальної підтримки та уточнює параметри її надання.

            Зокрема, для всіх ВПО, які отримують допомогу зараз, з 1 серпня 2023 р. буде автоматично продовжено її виплату ще на 6 міс., до кінця січня 2024 р.

          • Допомогу на оздоровлення певних категорій дітей відтепер можна отримати без відвідування органів соцзахисту

            Йдеться про сім’ї, де є діти з інвалідністю, або багатодітні сім’ї з дітьми віком від 7 до 18 років з-поміж малозабезпечених.

            Для цих категорій у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Миколаївській, Сумській, Харківській, Херсонській, Чернігівській та Київській областях запроваджено пілотний проєкт: фінансову допомогу для придбання путівки на оздоровлення вони можуть отримати без відвідування управлінь соцзахисту. Про це повідомляє Нацсоцсервісна служба.

          • Як захистити гроші від кібершахраїв?

            Прості правила, як вберегти гроші від зловмисників

            Вам колись телефонували з проханням озвучити код, який надійшов у повідомленні? Чи перейти за підозрілим посиланням, щоб підтвердити платіж? Будьте пильними — так діють шахраї.

            Війна не зупинила аферистів, а, навпаки, їхня активність лише зросла. І найпопулярнішим методом ошукати українців залишаються махінації в інтернеті.

            За минулий рік шахраї через схеми з платіжними картками заробили на українцях понад 481 млн гривень. Це на 46% більше, ніж до війни.

          • Відкриття інтеграційного музичного простору для творчих та активних ВПО, які мешкають в м. Київ

            347435331_589307360052362_3302702677598934348_n13 липня 2023 року в місті Києві за адресою вул. Бударіна, 3в, розпочне роботу Інтеграційний музичний клуб з елементами арт-терапії «Музика творить дива».

            Простір працюватиме в рамках програми для творчих та інклюзивних ініціатив громадянського суспільства, пов’язаних з музикою за підтримки Міжнародної організації з міграції та фінансування Yoshiki Foundation America.

            Музичний клуб «Музика творить дива» - осередок, облаштований музичними інструментами, оргтехнікою, меблями та іншим обладнанням для соціально-психологічної адаптації до нових умов життя та емоційного розвантаження ВПО через заняття музикою, співом, хореографією та малюванням.

          • До уваги ветеранської спільноти

            Український ветеранський фонд надаватиме фінансування бізнесу ветеранів, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та членів сімей загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України на конкурсній основі.

            Старт прийому заявок – 27 червня 2023 року.

            Останній день прийому заявок – 13 липня 2023 року (до 23:59 за київським часом).

            Сума фінансування проєктів:

          • "Луганщина у полум'ї повномасштабної війни"

            Поділись своєю історією про війну! Доля кожного важлива!

            Колектив Державного архіву Луганської області закликає взяти участь у проєкті «Луганщина у полум’ї повномасштабної війни». Для цього необхідно лише записати свої спогади та переживання.

            24 лютого 2022 року став найважчим днем для кожного з нас. Ми прокинулись тоді: хто від вибухів, хто від дзвінків рідних із словами «почалась війна», хто від звуків проїжджаючої техніки, а хтось і не прокинувся…

            Відтоді 24 лютого є найдовшим днем нашого життя, який уже рік ніяк не скінчиться.

          • Розпочато прийом анкет до резерву працівників державних органів для роботи на деокупованих територіях України

            До уваги осіб, які хочуть працювати на державній службі та відновлювати країну! Постановою Кабміну започатковано експериментальний проєкт, покликаний допомогти державним органам на деокупованих територіях залучити до своїх команд вмотивованих і професійних працівників. Координаторами проєкту є Мінреінтеграції та Нацагентство з питань державної служби (НАДС).

             

            Службовці, які працюють у державних органах на звільнених територіях, мають змогу своєю щоденною роботою будувати нове майбутнє для всієї країни. Це робота з високим рівнем особистої участі та відповідальності за ухвалені рішення, що впливають на життя людей.

          • Матвій Медик серед переможців чемпіонату Дніпропетровської області з веслування на байдарках та каное

            З 5 по 7 липня 2023 року на веслувальному каналі м. Дніпро відбувся чемпіонат області з веслування на байдарках та каное серед юнаків та дівчат 2005-2010 й молодших років народження.

            У змаганнях взяв участь вихованць Лисичанської міської ДЮСШ Матвій Медик, який посів ІІ місце серед юнаків та дівчат 2009-2010 р.н. в заїзді К-2,500м (двійка).

            Підготував спортсмена лисичанський тренер Дмитро Федорчук та тренер з Дніпра Володимир Соколов.

            Дякуємо ЗСУ за змогу змагатись нашим дітям.

            Разом до Перемоги!

          • У Польщі з'явилася онлайн-платформа для захисту прав українців

            Це один із розділів сайту Міжнародного комітету порятунку (IRC). У ньому українським шукачам притулку роз’яснюються їхні права. Зокрема, щоб орієнтуватися на ринку праці та вберегтися від недобросовісних роботодавців.

            Також тут можна отримати додаткові відомості або юридичну підтримку від партнерів.

            Крім того, надати консультації можуть у Центрах підтримки й інтеграції.

            Вони розташовані:

          • Болгарія продовжила програму підтримки шукачів притулку з України

            Болгарія до кінця вересня цього року продовжила програму державної підтримки з розміщення українських шукачів притулку.

            Згідно з рішенням, власники готелів і надалі будуть отримувати по 15 левів (близько 310 гривень) на день за кожного українця зі статусом тимчасового захисту, який у них проживає.

            Крім того, Уряд Болгарії доручив міністрам праці та соціальної політики й освіти впродовж 2 місяців розробити пропозиції, які сприятимуть інтеграції осіб із тимчасовим захистом у суспільство країни.

          • Гранти на навчання для дітей військовослужбовців і внутрішніх переселенців

            Конкурс на їх отримання оголосила Київська школа економіки (КШЕ). Отримати фінансову допомогу зможуть 700 вступників. Програма повністю покриває вартість навчання і частково проживання.

            Гранти можуть отримати діти військовослужбовців, внутрішньо переміщені особи, переможці різних олімпіад, турнірів та конкурсів. А також ті, хто вимушено виїхав за кордон після 24 лютого 2022 року, але хоче повернутися додому на навчання.

            Для кожної категорії є окрема аплікаційна форма для подання своєї кандидатури. Переглянути їх можна за посиланням - https://university.kse.ua/grants

            Як долучитися до програми?

          • Олександр Сосюра - спортсмен-отримувач обласної стипендії

            Олександр Сосюра, вихованець відділення айкідо Лисичанської міської ДЮСШ, протягом ІІ півріччя 2023 року буде отримувати обласну стипендію, як провідний спортсмен з неолімпійських видів спорту.

            6 липня відбулося засідання комісії щодо отримання обласних іменних стипендій для перспективних та провідних спортсменів Луганської області з олімпійських та неолімпійських видів спорту на ІІ півріччя 2023 року.

          • Шановні роботодавці та підприємці Луганщини!

            Луганська обласна служба зайнятості звертається до тих, хто в цей нелегкий час виїхав з окупованої території нашої області та продовжує працювати чи намагається відновити або розпочати свій бізнес в будь-якому куточку України!

            Ми працюємо онлайн! Головною нашою метою є допомога бізнесу зберігати існуючі та створювати нові робочі місця! На сьогодні існує багато різноманітних програм компенсаційних виплат роботодавцям за працевлаштованих працівників. Є велике бажання, щоб і бізнес Луганщини мав можливість скористатись допомогою від держави!

            Співпраця з нами сьогодні не потребує вашого часу на особисте відвідування центру зайнятості! Вся процедура відбувається за допомогою електронних сервісів!

          • У п'ятницю наші ВПО в Києві можуть звернутися за вирішенням питань пенсійного забезпечення

            7 липня співробітники ГУ ПФУ в Луганській області проводитимуть прийом внутрішньо переміщених осіб з нашого регіону, які тимчасово мешкають в Києві.

            Звернутися за вирішенням пенсійних питань можна з 10:00 до 14:00 до гуманітарного хабу Кремінської громади за адресою: м. Київ, бульвар Марії Приймаченко, буд. 8. 

          • Послуги для ВПО від служби зайнятості

            Шановні мешканці Луганщини!

            Незалежно від того, в якому куточку України ви зараз знаходитесь, якщо у вас є проблема з пошуком роботи або є бажання змінити вид діяльності та місце працевлаштування, Луганська обласна служба зайнятості завжди готова вам допомогти!

            Ми працюємо! Спрощена процедура реєстрації дозволяє отримувати наші послуги онлайн! Пропонуємо не тільки підбір вакансій за вашим профілем та бажанням по всій території України, але й можливість отримати допомогу по безробіттю!

            Будь ласка, звертайтесь до фахівців центру зайнятості за номерами гарячих ліній 098-875-48-95, 099-491-20-86 або пройдіть за посиланням http://surl.li/invaz

            Ми разом! Перемога прийде обов’язково! Працюємо для вас!

          • Дотримання правил безпеки на деокупованих територіях

            Відеоінструкція щодо дотримання правил безпеки на деокупованих територіях!

            Більше в відео - youtube.com/watch?v=QZhIfcC-b7c

            ℹ️ Матеріал підготовлено ТОВ «МК ТРК» (ICTV) в рамках медіа кампанії «Мости солідарності та відновлення: звільнені та прифронтові міста»

            #деокуповані_міста #прифронтові_міста #солідарні #єдині

          • Оздоровлення та відпочинок дітей у 2023 році за кошти державного бюджету

            Урядом внесені зміни до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для організації оздоровлення і відпочинку дітей, які потребують особливої уваги та підтримки, в дитячих оздоровчих таборах державних підприємств «Міжнародний дитячий центр «Артек», «Український дитячий центр «Молода гвардія» і в дитячих закладах вищої категорії, що містяться в Державному реєстрі майнових об’єктів оздоровлення та відпочинку дітей та розташовані в карпатському регіоні, затвердженого постановою КМУ від 09.05.2023 № 462.

            Зокрема, розширено перелік пільгових категорій дітей, які мають право на відпочинок та оздоровлення у 2023 році за державні кошти.

            На оздоровлення можуть претендувати:

          • Реалізація програми "Повернись на 100%"

            БО «БФ «ПОВЕРНИСЬ НА 100%» реалізує програму «ПОВЕРНИСЬ НА 100%», яка ставить собі за мету протидію російській федерації у залученні до лав своїх збройних сил громадян, що мешкають на тимчасово окупованих територіях України.

            Під час збройної агресії проти України російська федерація, та підконтрольні їй збройні угрупування «самопроголошених республік», так званих «Л/ДНР» на окупованих територіях проводять примусовий призов до лав збройних сил, для чого використовують широкий спектр інструментів , від роздачі російських паспортів та пропаганди до погроз та прямого примусу, що є прямим порушенням міжнародного гуманітарного права, зафіксованим Управлінням Верховного комісара з прав людини ООН.

          • Шахрайські схеми. Прості правила безпеки

            Поліція Луганщини дає деякі поради, як під приводом оформлення соціальної допомоги не потрапити до рук аферистів

            • - отримуйте інформацію, особливо щодо фінансових виплат, лише з офіційних джерел;
            • - уважно перевіряйте URL-адресу сайту, один непомітний символ може означати, що ви потрапили на фішинговий ресурс;
            • - не переходьте за сумнівними посиланнями та не вводьте реквізити платіжних карток на незнайомих і підозрілих вебсайтах;
            • - шахраї розраховують на неуважних і технічно неосвічених людей, як правило старшого покоління. Тому попередьте своїх батьків, дідусів і бабусь, щоб вони не переходили за жодними посиланнями;
            • - якщо ж фінансова інформація розголошена, негайно зверніться до банку та заблокуйте картку.

            Не дайте ошукати себе! Бережіть себе та свої заощадження!

          • Порядок дій у випадку пошкодження або знищення майна для постраждалих осіб!

            Відеоінструкція з порядком дій у випадку пошкодження або знищення майна для постраждалих осіб!

            Більше в відео - https://youtu.be/grN6EfmesF8

            Матеріал підготовлено ТОВ «МК ТРК» (ICTV) в рамках медіа кампанії «Мости солідарності та відновлення: звільнені та прифронтові міста»

            #деокуповані_міста #прифронтові_міста #солідарні #єдині

          • Щодо реалізації державних та регіональнихжитлових програм, які здійснює ДСФУ Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву

            Щодо реалізації державних та регіональних (в областях України за місцем реєстрації ВПО) житлових програм, які здійснює ДСФУ «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» та інші фінансові установи.

            На цей час Державною спеціалізованою фінансовою установою «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» (далі – Держмолодьжитло) реалізуються заходи державних програм, які направлені на забезпечення житлом ВПО шляхом надання пільгових довгострокових кредитів:

            1. Кредит для ВПО та АТО(ООС).

          • Луганська обласна служба зайнятості працює онлайн

            Луганська обласна служба зайнятості звертається до тих, хто в цей нелегкий час виїхав з окупованої території нашої області та продовжує працювати чи намагається відновити або розпочати свій бізнес в будь-якому куточку України!

            Служба зайнятості працює онлайн! Головною метою є допомога бізнесу зберігати існуючі та створювати нові робочі місця! На сьогодні існує багато різноманітних програм компенсаційних виплат роботодавцям за працевлаштованих працівників. Є велике бажання, щоб і бізнес Луганщини мав можливість скористатись допомогою від держави!

          • Увага! Для отримання міжнародної допомоги потрібно користуватися офіційними джерелами інформації

            Поліція Луганщини надля отримання міжнародної допомоги потрібно користуватися офіційними джерелами інформацголошує:ії, зокрема сайтом Мінсоцполітики.

            На офіційних сайтах громадяни повинні вносити лише особисті дані та номер банківського рахунку. А от шахраям потрібні номер картки, CVV-код, PIN -код і код підтвердження на здійснення операції із смс.

            Бережіть себе та свої заощадження!

          • Якщо українська жінка народжує за кордоном, куди звертатися для реєстрації малюка?

            За кордоном державну реєстрацію народження дитини проводять дипломатичні представництва та консульські установи України.

            Як відбувається реєстрація?

            • 1. Письмова або усна заява батьків чи одного з них надається до дипломатичного представництва або консульської установи України за місцем народження дитини або за місцем проживання батьків.
            • 2. У разі неспроможності батьків реєстрація дитини може проводитися її родичами.
            • 3. Після заяви батьків дитини або інших осіб консул проводить реєстрацію народження дитини з одночасним визначенням її походження та присвоєнням прізвища, імені та по батькові.

            Які документи слід пред’явити консулу для реєстрації?

          • Безпека на воді!

            120!

            Саме стільки людей загинули на водоймах лише від початку червня. Серед загиблих – 16 дітей.

            Від початку року ця цифра сягнула вже 437 осіб, з яких 33 – діти.

            Літня пора – період, коли і дорослі, і малеча проводять час біля водойм. Проте, відпочиваючи, не варто забувати про правила безпеки!

            Особливо необхідно контролювати поведінку дітей на воді. Це не місце, де вони можуть самостійно знаходитися.